Plastikowe karty – wytwarzanie


Autor: marrob56 | Kategorie: Produkcja 
12 listopada 2015, 15:06

Mała karta sporządzona z plastiku zrewolucjonizowała rynek, aktualnie pełni rolę: identyfikatorów, legitymacji, przepustek, kart bibliotecznych czy też różnych kart wstępu itd.. Personalizację i wydruk kart pozwalają drukarki kart plastikowych.

 

Drukarki do kart plastikowych powinny charakteryzować się wysoką jakością wydruku, a do tego jak największą szybkością drukowania. Najlepsze z nich posiadają opcję drukowania znaków wodnych, zabezpieczają one przed nieuwierzytelnianym odwzorowywaniem karty. Znak wodny może być drukowany na całej powierzchni karty, a wyraźny jest przy patrzeniu pod kątem. Drukować można także na kartach samoprzylepnych jak i w pełnym nadruku - od krawędzi do krawędzi. Niektóre drukarki umożliwiają też programowanie kart chipowych i zbliżeniowych czy też pasków magnetycznych.

 

Drukarki do kart plastikowych mogą drukować w kolorycie jednostronnie ewentualnie dwustronnie. Karty, które wymagają dodatkowego ubezpieczenia winny być wydawane w kolorycie, dwustronnie z laminatorem.

 

Najczęściej osiągalna jest także funkcja ręcznego podawania kart, co jest niezwykle praktyczne i wygodne. Drukarki są lekkie i niewielkich rozmiarów o nowoczesnym wizerunku, bez trudu mogą być umieszczone w recepcji firmy, sklepie czy biurze. Do każdej drukarki kart plastikowych dołożona jest instrukcja i sterowniki, dzięki temu osiągalna jest jej bezproblemowa konfiguracja a potem używanie. Wystarczy jedynie po zużyciu wymieniać taśmę drukującą. Każda drukarka podlega 2-letniej kompletnej gwarancji producenta.

Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj nowy komentarz