Najnowsze wpisy, strona 1


Karty plastikowe – dlaczego warto z nich...
Autor: marrob56 | Kategorie: Karty z plastiku 
12 listopada 2015, 15:08

Coraz to popularniejsze karty proponowane poprzez wielorakie instytucje na dobre wpisują się do życia większości osób, wskutek tego należałoby zastanowić się nad taką formą promocji. Forma ta znana jest naprawdę od wielu lat jednak nie każda firma z niej korzysta.

 

Karty, które kiedyś kojarzono jedynie z kartami płatniczymi, obecnie występują również w wielu innych formach i wykorzystywane są dla przykładu w różnego rodzaju programach partnerskich. Jeśli więc ktokolwiek ma pomysł na to, żeby wypromować swoją firmę lub produkt, producent kart plastikowych oczywiście ułatwi to zadanie i wyprodukuje atrakcyjne karty lojalnościowe, które później będzie można rozdać interesantom. Karty są bardzo ubogacone, wskutek tego każdy petent może dla siebie znaleźć odpowiedni wzór – już gotowy, zapożyczony z szablonów producenta. Zawsze też można opracować go we własnym zakresie i podesłać producentowi gotowe rozwiązanie, dzięki czemu karta będzie jedyna w swoim rodzaju.

 

Koszta produkcji kart zależą od paru czynników i są np. skorelowane z ilością, jaką producent kart plastikowych będzie sporządzał dla klienta. Najkorzystniej jest wobec tego za jednym razem zamówić większą ilość kart, ponieważ wtedy koszta poszczególnych sztuk staną się sporo niższe. Plastikowe karty są towarem trwałym wobec tego zamówienie „na zapas” nie będzie stanowiło problemu.

Terminy realizacji zleceń są przystępne, wskutek tego jeśli nawet klient potrzebuje otrzymać karty w krótkim okresie czasu, ma szansę na spełnienie zamówienia.

Używanie kart płatniczych
Autor: marrob56 | Kategorie: Karty z plastiku 
12 listopada 2015, 15:08

Powszechnie używanym środkiem pieniężnym stały się karty magnetyczne. Faktyczne właściwości kart charakteryzują ustawy ISO, tyczy się to dając za przykład lokalizacji paska magnetycznego, wymiarów czy giętkości. Odczytywanie danych z karty odbywa się poprzez przeciągnięcie jej przez czytnik, wyposażony w urządzenia reagujące na wariację pola magnetycznego. Wytwarzane one są z tworzywa sztucznego o właściwych właściwościach, realizujących określone ustawy.

 

Wytwórcy kart magnetycznych proponują różne odsłony tego towaru i tak spotkać możemy karty średnie, chipowe, zbliżeniowe czy karty z kodem kreskowym. Szablonowa karta magnetyczna wyposażona jest w pasek przeznaczony do podpisu, magnetyczny czy personalizujący. Karty z paskiem magnetycznym pozwalają na wielokrotny zapis i odczytywanie danych w formie cyfrowej. Karty te są niezwykle popularne i do dzisiaj stanowią znaczną część wśród wszystkich wytwarzanych kart.

 

Niektórzy ze zleceniodawców życzą sobie uzupełniających zabezpieczeń w formie mikrodruków czy hologramów, pozwalających na lepsze zabezpieczenie karty. Zabezpieczenia takie zapobiegają skopiowanie karty.

 

Dziś naprawdę mało kto wyobraża sobie działanie w życiu codziennym bez tego kawałka plastiku, który w tak znaczący sposób upraszcza życie. W dzisiejszym społeczeństwie częściej uzywa się plastikowej karty niż gotówki. Szerokie jej wykorzystywanie umożliwia użycie jej w każdym praktycznie miejscu, bez konieczności posiadania gotówki.

Plastikowa karta dla instytucji
Autor: marrob56 | Kategorie: Karty z plastiku 
12 listopada 2015, 15:07

Karty plastikowe świetnie sprawdzają się w różnego rodzaju korporacjach, takich jak wielkie zakłady pracy, publiczne biblioteki, stołówki, czy studia fitness i siłownie. Jest to łatwy system obsługi, który ułatwia działanie obu stronom - użytkownikom i pracownikom danego przedsiębiorstwa. Na szczęście jest używany w wielu zakładach od wielu lat.

 

Mogą być to karty magnetyczne, zbliżeniowe ewentualnie posiadające specjalny, wkomponowany chip. Dziś dość często spotykane są naturalnie karty z chipem, wypierają one pozostałe rodzaje. Są one nadzwyczaj schludne, lekkie i poręczne - bez problemu zmieszczą się w portfelach o standardowych wymiarach. Cechują się ciekawym wyglądem.

 

Zresztą, są też trwałe i odporne na uszkodzenia, dzięki czemu doskonale będą służyć przez długi okres czasu.

 

Profesjonalny producent plastikowych kart

 

Jednym z najbardziej znanych i poważanych krajowych producentów takich artykułów użytkowych jest firma DRUKMAT. Znawcy z tej firmymają już długoletnie doświadczenie w specjalności, jaką jest produkcja plastikowych kart, przeznaczonych dla przeróżnych instytucji, funkcjonujących na terenie Kraju.

 

Karty plastikowe DRUKMAT proponowane są w zwyczajnych wymiarach. Oferowane są w niezmiernie atrakcyjnych stawkach cenowych - szczególnie, przy większych zleceniach.

 

Firma Drukmat posiada bardzo bogatą ofertę. Można w niej składać zamówienia między innymi na czytniki do kart, części zamienne do drukarek, oprogramowania a także etykiety.

Plastikowe karty – wytwarzanie
Autor: marrob56 | Kategorie: Produkcja 
12 listopada 2015, 15:06

Mała karta sporządzona z plastiku zrewolucjonizowała rynek, aktualnie pełni rolę: identyfikatorów, legitymacji, przepustek, kart bibliotecznych czy też różnych kart wstępu itd.. Personalizację i wydruk kart pozwalają drukarki kart plastikowych.

 

Drukarki do kart plastikowych powinny charakteryzować się wysoką jakością wydruku, a do tego jak największą szybkością drukowania. Najlepsze z nich posiadają opcję drukowania znaków wodnych, zabezpieczają one przed nieuwierzytelnianym odwzorowywaniem karty. Znak wodny może być drukowany na całej powierzchni karty, a wyraźny jest przy patrzeniu pod kątem. Drukować można także na kartach samoprzylepnych jak i w pełnym nadruku - od krawędzi do krawędzi. Niektóre drukarki umożliwiają też programowanie kart chipowych i zbliżeniowych czy też pasków magnetycznych.

 

Drukarki do kart plastikowych mogą drukować w kolorycie jednostronnie ewentualnie dwustronnie. Karty, które wymagają dodatkowego ubezpieczenia winny być wydawane w kolorycie, dwustronnie z laminatorem.

 

Najczęściej osiągalna jest także funkcja ręcznego podawania kart, co jest niezwykle praktyczne i wygodne. Drukarki są lekkie i niewielkich rozmiarów o nowoczesnym wizerunku, bez trudu mogą być umieszczone w recepcji firmy, sklepie czy biurze. Do każdej drukarki kart plastikowych dołożona jest instrukcja i sterowniki, dzięki temu osiągalna jest jej bezproblemowa konfiguracja a potem używanie. Wystarczy jedynie po zużyciu wymieniać taśmę drukującą. Każda drukarka podlega 2-letniej kompletnej gwarancji producenta.

Czym jest karta zbliżeniowa?
Autor: marrob56 | Kategorie: Karty z plastiku 
12 listopada 2015, 15:05

W celu kontroli dostępu bądź realizacji innych usług, często używane są różnego typu karty. Najstarszym i najtańszym typem kart są karty z paskiem magnetycznym, obecnie niezwykle często wypierane poprzez karty chipowe. Jedne i drugie mają poważną wadę - wymagają kontaktu z urządzeniem dokonującym odczytu. Wiele poręczniejsze w tym względzie są karty zbliżeniowe – dziś tak chętnie stosowane w bankowości.

 

Wykorzystanie kart zbliżeniowych umożliwia zdalny odczyt zawartości karty, dzięki czemu nie trzeba jej wkładać do skanera (jak w przypadku karty chipowej) bądź przeciągać poprzez odpowiednią szczelinę (karty magnetyczne). Oszczędzamy w taki sposób czas dla przykładu podczas dokonywania zapłaty.

 

Karty RFID oprócz systemu elektronicznego, mają antenę nadawczo-odbiorczą, zwykle w postaci pętli indukcyjnej. Skaner, za pośrednictwem anteny nadawczej, generuje falę elektromagnetyczną, która powoduje powstawanie siły elektromotorycznej w antenie karty. Ta dawka energii jest zbierana w kondensatorze i służy do zasilenia elektroniki karty zbliżeniowej.

 

Układ elektroniczny karty pobiera energię z kondensatora i generuje odpowiedni sygnał, wysyłając go poprzez antenę karty w chwili, gdy skaner nie nadaje. W tym czasie nasłuchujący czytnik odbiera sygnał i dokonuje przetwarzania informacji z karty.

 

Poprzez lata plastikowe karty modyfikowały swoje przeznaczenie oraz technologię, w której zostały skonstruowane zwiększając w ten sposób bezpieczeństwo użytkowania.